جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاهش هزینه با احتراق قوس پایدار

احتراق قوس پایدار کیفیت جوش را بهبود می بخشد و هزینه ها را کاهش می دهد. در جوشکاری MIG/MAG، احتراق قوس الکتریکی نقش کلیدی در کیفیت جوش دارد. هر گونه ناپایداری منجر به تمیز کردن پاشش پس از جوش می شود که منابع را می خورد و مانع از بهره وری در محیط های صنعتی می شود. فن آوری های جدید افزایش اشتعال که در تجهیزات جوشکاری مدرن موجود است، کنترل اضافی قوس را ارائه می دهد و از مهارت جوشکارها پشتیبانی می کند.

کاهش هزینه های پس از جوش با احتراق قوس الکتریکی عالی

احتراق قوس الکتریکی را در نظر بگیرید. ایجاد قوس جوش MIG/MAG اولین نقطه عملی است که می تواند هزینه ها را افزایش زیادی دهد. جوشکارها صدها بار در روز قوس را مشتعل می‌کنند و در فرآیند جوشکاری MIG/MAG، در هر چرخه اشتعال، پاشش ایجاد می‌شود. این پاشش ها یک نتیجه ناخوشایند از فرآیند هستند که باید پس از جوشکاری تمیز شوند. و هزینه های شغلی قابل توجهی را از طریق زمان کار و مواد ساینده مورد استفاده اضافه می کنند. بنابراین کنترل بهتر در این حوزه کلیدی می تواند هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش داده و کیفیت کلی را افزایش دهد.

کاهش هزینه با احتراق قوس پایدار یکی از بهترین روش ها برای کاهش هزینه های جوش به شمار می رود. ایجاد قوس های پایدار کار سختی نیست و با رعایت چند نکته ساده می توان به آن دست پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از پاشش جرقه جوشکاری با 5 روش ساده

سیکل های احتراق تمیزتر و مساوی تر با احتراق حس لمسی

احتراق سنتی MIG/MAG تلاش می کند تا طیف وسیعی از عناصر مخالف را در طول چرخه احتراق کنترل کند. به عنوان مثال، هنگامی که ماشه تفنگ جوش را فشار می دهید، مکانیسم تغذیه سیم شروع به تغذیه سیم پرکننده به سمت قطعه کار در مقدار سرعت تغذیه سیم از پیش تعیین شده شما به عنوان یک ثابت می کند. در لحظه، نوک سیم پرکننده با قطعه کار تماس می گیرد. و یک اتصال کوتاه ایجاد می کند، اما سیم پرکننده با سرعت معین به تغذیه ادامه می دهد. این انرژی مکانیکی اثر رانده شدن تفنگ از صفحه را دارد و جوشکار می تواند این ضربه را احساس کند، مثلاً بر دقت چسبندگی تأثیر می گذارد.

جهت کاهش هزینه با احتراق قوس پایدار نکته مهم این است که به محض تماس سیم پرکننده با قطعه کار، مدار جوش ساخته می شود و دمای سیم پرکننده به سرعت شروع به شتاب گرفتن می کند، تا جایی که ماده پرکننده شروع به تغییر شکل می کند و در نهایت تا نقطه ای که اتصال کوتاه ثانویه اتفاق می افتد فرو می ریزد. این چند بار در ثانیه در چرخه احتراق اولیه اتفاق می افتد. در بسیاری از دستگاه های جوشکاری، این فرآیند نسبتاً کنترل نشده و متغیر است که باعث پاشش مذاب می شود که به سطح کار می چسبد و باید بعداً با هزینه اضافی تمیز شود.

امروزه تجهیزات بسیار استانداردی جهت کاهش پاشش جوش طراحی شده است که به شما کمک می کند هزینه های جوشکاری خود را تا حد زیادی کاهش دهید. از این رو پیشنهاد می کنیم همواره در تهیه لوازم جوشکاری به کیفیت آن ها توجه کنید.

بیشتر بخوانید:

صرفه جویی در انرژی جوشکاری

نکات خرید دستکش جوشکاری

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *