جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هنگام خرید دستگاه جوش به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگامی که یک دستگاه جوش به پایان چرخه عمر خود رسید، یا یک شرکت عملیات خود را گسترش داد، زمان آن است که به خرید دستگاه جوش جدیدی برای خود فکر کنید. طیف گسترده ای از دستگاه های جوش در بازار وجود دارد و در بسیاری از موارد، مقایسه برندها و مدل های مختلف چالش برانگیز است. هنگام خرید دستگاه جوش چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

یک دستگاه جوش خوب یک خرید طولانی مدت و اغلب سرمایه گذاری قابل توجهی است. این هوشمندانه است که مدتی را صرف مقایسه ویژگی های ماشین با نیازها و خواسته های خود کنید. در ادامه چند نکته ضروری وجود دارد که هنگام تصمیم گیری خرید باید در نظر بگیرید.

چی جوش میزنی؟

اولین چیزهایی که باید در نظر بگیرید بسیار اساسی است: دستگاه جوش برای چه کاربردهایی استفاده می شود و چرا یک دستگاه جدید خریداری می شود. فرآیند جوشکاری (MMA، TIG، MIG/MAG) در حال حاضر ما را  به خوبی راهنمایی می کند و اغلب گزینه های مدل را محدود می کند. هنگام در نظر گرفتن مشخصات دستگاه جوش، مواد پایه نقش کلیدی ایفا می کنند. در جوشکاری MIG/MAG خوب است که ضخامت صفحه و طول جوش را در نظر بگیرید. هرچه صفحات ضخیم‌تر و جوش‌ها طولانی‌تر باشند، قدرت و چرخه کار مورد نیاز منبع تغذیه نیز بیشتر است. در جوشکاری MIG، اگر ماده پایه اصلی آلومینیوم باشد، دستگاه جوش پالسی تنها گزینه مناسب است. از طرف دیگر، جوشکاری TIG همیشه به یک دستگاه جوش AC/DC نیاز دارد. این معیارها به نوبه خود بر قیمت دستگاه جدید و مدل های موجود تأثیر می گذارد.

هنگام خرید دستگاه جوش به نقش جوش فکر کنید

نقش جوش در کاربردهای مختلف مشخص کننده ویژگی های دستگاه جوش جدید است. هر چه دستگاه جوش بهتر باشد، ویژگی های قوس آن بهتر است. یک قوس با کیفیت بالا و بدون پاشیدگی تضمین می کند که نیازی به اتلاف زمان در جوشکاری نیست. البته عملکرد و قابلیت اطمینان دستگاه جوش همیشه از ویژگی های مهم است – در این صورت زمان و هزینه برای تعمیر و نگهداری اضافی و سفارش قطعات یدکی صرف نمی شود.

آیا قطعات یدکی دیستگاه به راحتی در دسترس هستند؟

مهم نیست که دستگاه جوش شما چقدر درخشان باشد، بالاخره زمانی به وجود خواهد آمد که دستگاه شما نیاز به تعمیر و نگهداری پیدا کند. حتی قبل از خرید دستگاه، متوجه شوید که نزدیکترین نقطه خدمات کجاست و زمان پاسخگویی آنها چقدر است. به همین ترتیب، مطمئن شوید که مواد مصرفی و قطعات یدکی در دسترس هستند. زمانی که مواد مصرفی از کیفیت بالایی برخوردار باشند، چرخه عمر آنها طولانی تر می شود. صرفه جویی قابل توجهی در هزینه در دراز مدت. مواد مصرفی اصلی سازنده مقرون به صرفه ترین و مطمئن ترین انتخاب هستند.

بسته به بازار و نیاز، ممکن است ایده خوبی باشد که از قبل مطمئن شوید که مستندات دستگاه جوش جدید شما مرتب است و استانداردها و الزامات صنعت را برآورده می کند. باز هم، یک تولید کننده معروف با حضور طولانی مدت در بازار انتخاب خوب و مطمئنی است.

بیشتر بخوانید:

4 راه برای صرفه جویی در هزینه جوشکاری

تاثیر تکنولوژی بر صرفه جویی در جوش

صرفه جویی در انرژی جوشکاری

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *