جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نکات ضروری جوشکاری آلومینیوم برای بهترین نتیجه

در این مقاله قصد داریم نکات ضروری جوشکاری آلومینیوم را با شما در میان بگذاریم. رعایت این نکات باعث می شود بهترین نتیجه را در هنگام جوشکاری آلومینیوم بگیرید. آلومینیوم یکی از محبوب ترین فلزات جهت جوشکاری با فرآیند TIG یا گاز بی اثر تنگستن است. اما بسیاری از افراد تازه کار در جوش کنترل مناسبی روی گودال جوش آن ندارند. اگر شما نیز با جوش آلومینیوم مشکل دارید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

1. فلز خود را درک کنید

آلومینیوم دارای خاصیت هدایت حرارتی بالایی است، این به آن معنا است که گرما می خواهد در سراسر مواد پخش شود. برخلاف فولاد، هنگام جوشکاری TIG روی آلومینیوم، به خاطر داشته باشید که سرعت جوش شما باید سریع تر باشد. آلومینیوم فلزی متخلخل با نقطه ذوب 1221 فارنهایت است. آلومینیوم فراوان ترین فلز روی زمین است اما به صورت فلزی در طبیعت وجود ندارد، در عوض سنگ معدنی است که به نام بوکسیت شناخته می شود.

2. برس سیمی در نکات ضروری جوشکاری آلومینیوم

یکی از بهترین روش ها برای شکستن لایه اکسید آلومینیوم برس های سیمی از جنس مسی یا برنجی هستند. هنگام مسواک زدن آلومینیوم خود متوجه خواهید شد که فلز شروع به کدر شدن می کند. این نشانه خوبی است که شما برخی از لایه های اکسید را شکسته اید. به خاطر داشته باشید که من نتایج خوبی با مسواک زدن یک جهته به جای مسواک زدن به جلو و عقب داشته ام، پس این کار را انجام دهید. همچنین فراموش نکنید که برای برس آلومینیوم از برس سیمی فولادی استفاده نکنید زیرا فولاد آلومینیوم را آلوده می کند.

3. از فلز تمیز استفاده کنید

پاکیزگی فلز پیش از شروع کار از مهم ترین نکات ضروری جوشکاری آلومینیوم  است. مواد پایه و میله پرکننده را با الکل دناتوره یا استون پاک کنید. آلومینیوم به ناخالصی ها بسیار حساس است، بنابراین میله های پرکننده خود را حتی اگر کاملا نو هستند تمیز کنید. تنظیم برای جوش های آلومینیومی مناسب بسیار مهم است – مطمئن شوید که تنظیمات دستگاه شما مانند جریان گاز، اندازه فنجان و غیره برای کاربرد شما صحیح است. اگر در حین جوشکاری آلومینیوم روی سطح فولادی کار می کنید، داشتن یک میز تمیز و صاف و بدون براده های فلزی بسیار مهم است. براده های فلزی می توانند قوس آلومینیومی شما را ایجاد کنند و باعث سوختگی شوند.

4. زاویه مشعل در نکات ضروری جوشکاری آلومینیوم

زاویه مشعل مهم است زیرا میله فیلر شما می خواهد قبل از اینکه حتی بتوانید غوطه ور شوید به سمت بالا بالا بیاید، بنابراین مطمئن شوید که میله پرکننده آلومینیومی خود را سریع تغذیه می کنید. همچنین، مطمئن شوید که زاویه مشعل جوشکاری TIG شما 90 درجه یا تا حد امکان نزدیک به عمودی باقی می ماند. برخی از کاربردها امکان شیب جزئی در زاویه مشعل جوشکاری شما را فراهم می‌کنند، اما هرگز برای آلومینیوم زیاد نیست.

5. تمرین کنید!

هر چقدر هم که این مورد واضح به نظر می رسد، اما نمی توان از بیان دوباره آن گذشت. تمیرین زیاد در ابتدا ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد، اما توصیه من به شما این است که هر بار یک چیز را تغییر دهید، زمانی که ناامید می‌شوید کمی نفس عمیق بکشید و فقط به جوشکاری ادامه دهید!

بیشتر بخوانید:

نکات خرید دستکش جوشکاری

بررسی های ایمنی جوش که هر جوشکاری باید انجام دهد

مروری بر نحوه کار جوشکاری

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *