جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقایسه برشکاری پلاسما و اکسی سوخت، کدام یک مناسب شماست؟

مقایسه برشکاری پلاسما و اکسی سوخت برای بسیاری از تازه‌کاران صنعت جوش و حتی بسیاری از کهنه‌کاران این صنعت دشوار است و کمترکسی از تمام ویژگی‌ها و تفاوت‌های این دو روش برشکاری اطلاع دارد. از این رو در این مقاله از فروشگاه ابزار جوش و برش نوین می‌خواهیم به مقایسه کامل این دو برشکاری بپردازیم.

برشکاری پلاسما چیست و علت محبوبیت آن چه می‌باشد؟

جهت مقایسه برشکاری پلاسما و اکسی سوخت ابتدا بگذارید درباره برشکاری پلاسما صحبت کنیم و از ویژگی‌های آن مطلع شویم. برش پلاسما یکی از روش‌های برش مواد رسانای الکتریکی است که با استفاده از جت شتابدار پلاسمای داغ انجام می‌گیرد. از این روش در بسیاری از صنایع استفاده می‌شود و می‌توان آن را یکی از محبوب‌ترین روش‌های برش دانست. برش پلاسما در واقع از جوشکاری پلاسما به وجود آمده است که از دهه 1960 میلادی یکی از روش‌های اصلی جوشکاری به حساب می‌آید. برش پلاسما برای اولین بار در دهه 1980 به عنوان یک روش کامل برشکاری معرفی شد و از آن زمان مورد توجه بسیاری از صنعت‌ها قرار گرفته است. از دلایل محبوبیت برش پلاسما می‌توان به دقت بالای این روش اشاره کرد. همچنین این روش هیچ تراشه فلزی ایجاد نمی‌کند.

برش پلاسما چگونه انجام می‌گیرد؟

در برش پلاسما فرآیند برش فلزاتی نظیر آلومینیوم، مس، فولاد و… با استفاده از قوس پلاسما صورا می‌گیرد. این روند را می‌توان هم به صورت مکانیکی و هم به صورت دستی انجام داد. اما برای مصارف صنعتی معمولا این روش با استفاده از دستگاه‌های مکانیکی برش CNC یا ربات‌های صنعتی انجام می‌گیرد. در این روش قوس پلاسمایی در واقع منبع حرارتی است که باعث ایجاد حرارت مورد نیاز جهت ذوب فلز می‌شود.

برشکاری اکسی سوخت چیست و چه تفاوت‌هایی در مقایسه با برشکاری پلاسما دارد؟

در ادامه جهت مقایسه برشکاری پلاسما و اکسی سوخت بیایید کمی درباره برشکاری اکسی سوخت اطلاع کسب کنیم. اکسی سوخت یک روند برش برپایه حرارت محسوب می‌شود که برای انجام آن از اکسیژن و گازهای سوختی (نظیر استیلن، پروپان، MAPP، پروپیلن و گاز طبیعی) استفاده می‌شود. فرآیند برش فرآیند oxyfuel را می‌توان پرکاربردترین فرآیند برش حرارتی صنعتی دانست. علت این سخن در این است که در این فرآیند می‌توان فلزها را از ضخامت 0.5 میلی‌متر تا 250 میلی‌متر برش دهید. همچنین در این روش نیز می‌توان برای برش هم به صورت دستی و هم به صورت مکانیکی اقدام کرد. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم این روش در این است که هزینه تجهیزات مورد نیاز در این روش برشکاری کم هستند و هزینه‌های فعالیت‌های صنعتی را کاهش می‌دهند.

مقایسه برشکاری پلاسما و اکسی سوخت

بیشتر بخوانید: جلوگیری از پاشش جرقه جوشکاری با 5 روش ساده

کیفیت برش اکسی سوخت در مقایسه با برش پلاسما چگونه است؟

شاید با مطالعه پاراگراف‌های قبلی برای شما این سوال پیش آمده باشد که کیفیت برش اکسی در برابر برش پلاسما چگونه است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کیفیت در برش اکسی سوخت بسیار تحت تاثیر گازی که از آن استفاده می‌کنید بوده و همچنین نازل‌های گوناگون می‌توانند تاثیر زیادی در کیفیت برش شما ایجاد کنند. اما در نهایت در صورت استفاده از تجهیزات مناسب هردو روش برشکاری مورد بحث کیفیت بسیار خوبی دارند و برای انتخاب صحیح درمیان این دو روش باید انتخاب را براساس نوع فلزی که می‌خواهید برش دهید بنا کنید.

جمع بندی، برای کدام فلزها از کدام برش‌ استفاده کنیم؟

مهم‌ترین بخش مقایسه برشکاری پلاسما و اکسی سوخت مربوط به نوع فلزی است که می‌خواهید برای برش استفاده کنید. در صورتی که شما می‌خواهید فلزاتی نازک نظیر آلومینیوم و یا فولاد ضد زنگ را برش دهید برش پلاسما می‌تواند انتخاب بهترین برای شما باشد، این روش برای شما سرعت بالاتری به همراه خواهد داشت و نیاز به تمیزکردن را به حداقل می‌رساند. همچنین برش پلاسما در مقایسه با برش کسی سوخت تاب بسیار کمتری ایجاد می‌کند و از این رو در فلزات نازک کاربرد بیشتری دارد.

در طرف مقابل اگر می‌خواهید فلزاتی با ضخامت بیشتر را برش دهید و یا فعالیت‌های صنعتی انجام دهید با استفاده از برش اکسی سوخت سرعت بسیار بیشتری خواهید داشت و همچنین تجهیزات این روش را می‌توان با قیمت مناسب‌تری تهیه کرد و از این رو در فعالیت‌های مداوم و صنعتی هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از اینکه با ما همراه هستید از شما سپاسگزاریم.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *