جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مزایای جوشکاری تیگ چیست؟

در این مقاله از فروشگاه نوین قصد داریم به بررسی مزایای جوشکاری تیگ بپردازیم. جوشکاری تیگ به طور کلی روشی پیچیده در جوشکاری در نظر گرفته می شود، اما در صورت اجرای صحیح می تواند جوش هایی با بالاترین کیفیت ممکن تولید کند. این روش یکی از محبوب ترین روش های جوشکاری به شمار می رود که می تواند در بسیاری از پروژه ها نیازهای شما را به طور کامل رفع کند. در ادامه با برخی از مزایای این روش محبوب جوشکاری آشنا می شویم.

کنترل بالا در مزایای جوشکاری تیگ

شاید قابل توجه ترین مورد از مزایای جوشکاری تیگ (گاز بی اثر تنگستن) در دقت کنترل آن باشد. جوشکاری تیگ در مقایسه با دیگر روش های جوشکاری قدرت مانور و کنترل بالایی را در اختیار شما قرار می دهد و به شما اجازه می دهد جوش های دقیقی ایجاد کنید. یکی از دلایل کنترل پذیری بالای این روش سایز مشعل کوچک جوش در این روش است. مشعا هایی دارای این سایز ممکن است برای برخی جوشکاران که عادت به کار با مشعل های بزرگ تر دارند سخت باشند، اما یادگیری مهارت کار با جوشکاری تیگ به تمامی افراد توصیه میشود.

بیشتر بخوانید: ایمنی برای جوشکارهای مبتدی – قسمت اول

مزایای جوشکاری تیگ چیست؟

محدودیت کمتر در انتخاب مواد

یکی دیگر از مزایای جوشکاری تیگ محدودیت کمتر در استفاده از مواد است. دقت کنترل مشعل جوشکاری تیگ به شما این امکان را می دهد که از مواد متنوعی در جوش های خود استفاده کنید. یکی از اجزای ضروری مشعل، پدال پایی است که امکان تنظیم آمپراژ را فراهم می کند، که به شما محدوده بزرگتری را می دهد که می توانید در آن کار کنید. آمپر کم حدود 30 ولت برای جوشکاری ورق فلزی نازک عالی است، در حالی که افزایش آمپر مشعل به 300 ولت برای جوشکاری مواد با ضخامت 1 اینچ موثر است. این کنترل بالا به شما اجازه می دهد تا از جوشکاری تیگ بتوانید در پروژه های بیشتری استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت جوشکاری AC و DC چیست؟

امکان استفاده از گاز آرگون

از دیگر مزایای استفاده از جوشکاری تیگ امکان استفاده از آرگون است. در حالی که برای جوش آرگون می توان از چندین نوع مختلف گاز استفاده کرد. به دلیل کاربرد همه کاره آن، بیشترین استفاده از گاز آرگون است. شما می توانید از آرگون برای تأثیر بسیار خوبی بر روی هر ماده ای که می توانید جوش دهید استفاده کنید. با توجه به فراوانی طبیعی آرگون در هوا، مقرون به صرفه تر از سایر گازهای مورد استفاده در جوشکاری است. علاوه بر این، آرگون همچنین ظاهر بسیار مطلوب و زیبایی در جوش های خود ایجاد می کند.

هنگامی که به دنبال انتخاب یک روش جوشکاری هستید، ممکن است استفاده از جوشکاری تیگ یکی از بهترین راه حل ها باشد. پس از تسلط بر این تکنیک، درجه بالایی از کنترل و توانایی جوش دادن طیف وسیعی از مواد را تنها با استفاده از یک گاز تجربه خواهید کرد. امیدواریم که اکنون که درک خوبی از مزایای جوشکاری تیگ داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

زمان تعویض تورچ جوشکاری MIG کی است؟

ایمنی برای جوشکارهای مبتدی – قسمت دوم

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *