جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مروری بر نحوه کار جوشکاری

در این مقاله از فروشگاه جوش و برش نوین می خواهیم مروری بر نحوه کار جوشکاری داشته باشیم. به طور خلاصه، جوشکاری، ذوب دو قطعه فلز است. با این حال، کمی تفاوت های ظریف تر از آن در آن وجود دارد. این راهنما به هر کسی که در مورد صنعت کنجکاو است، یک نمای کلی از نحوه کار جوشکاری ارائه می دهد. جوشکاری موضوع گسترده‌ای است، بنابراین موارد ضروری این فرآیند را پوشش می‌دهد که عمدتاً به رایج‌ترین شیوه‌های صنعت مربوط می‌شود.

تفاوت های ظریف ذکر شده در بالا ناشی از روش های مختلفی است که جوشکاران برای ذوب این فلزات و اتصال آنها استفاده می کنند. متداول ترین روش جوشکاری، جوشکاری قوس الکتریکی است که دارای زیرمجموعه های مختلفی مانند تیگ، میگ و جوشکاری استیک است. در ابتدا ممکن است روش های مختلف جوشکاری کمی زیاد و گیج کننده به نظر برسند، اما هرچه بیشتر به جزئیات هر روش بپردازید، تشخیص آنها آسان تر است.

در مرحله بعد، به نحوه ذوب شدن آنها با هم خواهیم پرداخت. جوشکاری قوس الکتریکی شامل گرم کردن انتهای الکترود با کمک یک دستگاه جوش مناسب است. گرمای الکترود می تواند فلزات شما را ذوب کرده و آنها را مستعد همجوشی کند.

مروری بر نحوه کار جوشکاری و منبع گرما

در ادامه مروری بر نحوه کار جوشکاری میخواهیم به بررسی منبع گرما بپردازیم. منبع گرمای مناسب دیگر جت پلاسما است که بخشی از فرآیند برش پلاسما است. برش های پلاسما برای انجام کارهای سنگین برای صنایع خودروسازی و ساختمانی مفید هستند. از سوی دیگر، جوشکاری میگ روش مناسب تری برای مبتدیان و محبوب در بین جوشکاران است.

در طول این فرآیند، جوشکاران برای ایجاد یک پیوند مطمئن بین فلزات، از یک ماده خاص پرکننده استفاده می کنند. نوع پرکننده ای که جوشکار استفاده می کند از روشی به روش دیگر متفاوت است. پرکننده های محبوب شامل میله ها و سیم های جوشکاری هستند که به جوشکاران کمک می کنند تا اتصالی به اندازه کافی قوی ایجاد کنند تا فلزات را با موفقیت در کنار هم نگه دارد.

جوشکاری قوس الکتریکی نیازمند استفاده از ابزار دیگری – گاز محافظ – برای تکمیل پروژه ها با کیفیت و قابلیت اطمینان است. هدف از محافظ گاز جلوگیری از آلودگی هوا به جوش است. گازهای مختلف می توانند از جوش ها محافظت کنند، از جمله آرگون، دی اکسید کربن و هلیوم. هر شکلی از جوشکاری قوس الکتریکی نیازی به گاز محافظ ندارد. به عنوان مثال، جوشکاری چوبی نیازی به استفاده از چنین موادی ندارد.

همانطور که می دانید روش های مختلفی برای تکمیل جوش وجود دارد. این راهنما یک نمای کلی از نحوه کار جوشکاری از نظر موارد ضروری است. از اتصال فلزات گرفته تا استفاده از گاز محافظ، این ایده ها به شما نگاه خوبی به اجزای استانداردی می دهد که در این زمینه با آنها روبرو خواهید شد. هنگامی که دوره آموزشی جوشکاری خود را شروع کردید، از قبل به تجهیزات مناسب نیاز دارید.

بیشتر بخوانید:

نکات خرید دستکش جوشکاری

بررسی های ایمنی جوش که هر جوشکاری باید انجام دهد

قرقره کابل جوش چه مزایایی دارد و چرا از آن استفاده کنیم؟

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *