جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

4 راه برای صرفه جویی در هزینه جوشکاری

صرفه جویی در هزینه جوشکاری یکی از مهم ترین نکات در افزایش بهره وری جوشکاران است. بحث پول تقریباً در همه شرکت‌ها یکی از اجزای حیاتی در تصمیم‌گیری به شمار می رود و پادشاه کسی است که با کمترین هزینه کل به بالاترین کیفیت می‌رسد. در دنیای جوشکاری، نه تنها قیمت خرید تجهیزات جوشکاری قابل توجه است، بلکه قیمت مواد مصرفی جوشکاری که به دفعات تعویض می شوند نیز قابل توجه است. اگر تمایل دارید بتوانید به بهترین شکل در این هزینه ها صرفه جویی کنید با ما در ادامه همراه باشید.

1. به درستی استفاده کنید، به خوبی نگهداری کنید

یک جوشکار حرفه ای حتی با چشمان بسته نیز می تواند نازل گاز را عوض کند. با این حال، در زمانی که با عجله کار کنید، تعمیر و نگهداری مناسب ممکن است فراموش شود یا به اندازه کافی مهم تلقی نشود. با این حال، یک تفنگ جوشکاری که به درستی نصب و تمیز شده باشد، در مورد مواد مصرفی به طور قابل توجهی دوام بیشتری دارد. سر جوش را می توان به راحتی با از بین بردن پاشش با انبردست تمیز کرد. با استفاده از یک عامل ضد پاشش، می توان از بزرگترین پاشش ها نیز جلوگیری کرد. هر زمان که قرقره سیم را عوض می کنید، برای صرفه جویی در هزینه جوشکاری ایده خوبی است که آستر سیم را با دمیدن هوای فشرده در آن تمیز کنید. به این ترتیب می توانید از انسداد و اتلاف وقت در باز کردن آنها جلوگیری کنید.

2. برای صرفه جویی در هزینه جوشکاری تفنگ مناسب را انتخاب کنید

هرچه تفنگ جوشکاری با توجه به کاربرد بهتر انتخاب شود، دوام بیشتری خواهد داشت. معیارهای مهم انتخاب شامل مواد پایه برای جوشکاری، پارامترهای جوش، طول جوش، دسترسی و قدرت می باشد. تفنگ جوشکاری آب خنک به دلیل چرخه کاری مناسبی که دارد در جوش های طولانی بهتر و بادوام تر است، اما از طرف دیگر کمی گران تر است و نسبت به گاز خنک کننده نیاز به نگهداری بیشتری دارد. به طور مشابه، مدل های کوچکتر ارزان تر هستند اما نمی توانند منبع تغذیه بالا را تحمل کنند. اما گاهی اوقات موقعیت ها و فضاهایی وجود دارد که فقط یک تفنگ کوچک جوشکاری مناسب است و انتخاب آن باعث صرفه جویی در هزینه جوشکاری می شود.

3. روی کیفیت سرمایه گذاری کنید

برچسب قیمت ارزان می تواند جذاب باشد اما تاثیر طولانی مدت بر هزینه ها دارد. مواد مصرفی اصلی و باکیفیت از دوام بیشتری نسبت به کپی های ارزان برخوردار هستند. عمر طولانی تر و تعویض کمتر مکرر باعث صرفه جویی می شود و در عین حال می توانید مطمئن باشید که محصول مطابق با نیازهای شما خواهد بود.

4. برای صرفه جویی در هزینه جوشکاری فاصله خود را حفظ کنید

فاصله خیلی کوتاه بین قطعه کار و نوک تماس، یک مشکل رایج در جوشکاری است، زیرا جوشکار هنگام تکیه دادن نازل گاز به قطعه کار آسان تر جوش می دهد و بنابراین از انجام آن خوشحال است. با این حال، این گرمای ورودی را افزایش می دهد و مواد مصرفی گرمایش کوتاه مدت هستند. یک راه حل بسیار ساده برای حل این مشکل استفاده از نازل بلند تر است که باعث می شود تجهیزات شما گرمای کمتری جذب کنند.

نظر شما درباره این موارد چیست؟ اگر راه حل مناسب دیگری برای صرفه جویی در هزینه جوشکاری سراغ دارید فراموش نکنید آن را با ما و خوانندگان سایت درمیان بگذارید.

بیشتر بخوانید:

تاثیر تکنولوژی بر صرفه جویی در جوش

صرفه جویی در انرژی جوشکاری

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *