جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

صرفه جویی در انرژی جوشکاری

بحران انرژی واقعی است و اکنون حال رخ دادن است. از این رو صرفه جویی در انرژی جوشکاری اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. زیرا جوشکاری به یکپارچه شدن یا ذوب قطعات با استفاده از گرما و/یا فشرده سازی اشاره دارد به طوری که قطعات یک زنجیره تشکیل دهند، بنابراین انرژی زیادی مصرف می شود. چگونه مصرف انرژی را در صنعت جوش کاهش دهیم؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با چند روش ساده به شما صرفه جویی در انرژی به هنگام جوشکاری را آموزش دهیم.

سرمایه گذاری در دستگاه

با سرمایه گذاری در دستگاه جوشکاری با عملکرد قوس برتر، می توانید در زمان دست یافتن برای چیزی پربارتر صرفه جویی کنید. آنچه ممکن است سرمایه گذاری اولیه بالایی به نظر برسد، بازپرداخت تضمین شده در دراز مدت از طریق کیفیت جوش و زمان جوشکار است. زمان صرفه جویی به این معنی است که می توانید زمان بیشتری را برای جوشکاری اختصاص دهید. و این کاهش زمان کار به معنای کاهش مصرف انرژی است! در نتیجه همواره سعی کنید که از تجهیزات مناسب استفاده کنید و زمان ارزشمند خود را تا حد امکان در پروژه هایتان حفظ کنید.

بیشتر بخوانید: 8 بهترین روش های برش فلز چیست؟

صرفه جویی در انرژی جوشکاری با جوش هوشمندانه

جوشکاری به پیوند یا ذوب قطعات با استفاده از گرما و/یا فشرده سازی اشاره دارد به طوری که قطعات یک زنجیره تشکیل دهند. به همین دلیل است که صنعت جوشکاری طبیعتاً انرژی بر است. حجم خاصی از فلز مذاب به مقدار معینی انرژی نیاز دارد. به عبارت ساده، ذوب فلز کمتر به معنای مصرف انرژی کمتر است. حجم شیار کوچکتر باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه از طریق کاهش زمان جوشکاری، مواد پرکننده و مصرف انرژی می شود. کاهش زاویه شیار می تواند کارایی و بهره وری جوش سازه های فلزی سنگین را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

صرفه جویی در انرژی جوشکاری

بیشتر بخوانید: راهنمای جوشکاری فولاد ضد زنگ

از تنظیمات بهینه شده استفاده کنید

آیا می دانستید که بهترین راه برای صرفه جویی در انرژی در حین جوشکاری استفاده از کابل های جوش ضخیم با طول بهینه است؟ این ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما حقیقت دارد. سطح مقطع کابل های جوش در نهایت منجر به اتلاف انرژی می شود. و البته کابل‌های مسی با کیفیت خوب در درازمدت نسبت به نمونه‌های ارزان‌تر تولید انبوه خود قابل اعتمادتر و مقرون به صرفه‌تر هستند. انتخاب صحیح کابل ها از طریق صرفه جویی در انرژی هزینه خود را تامین می کند.

مواردی که به آن اشاره کردیم شاید ابتدا ساده به نظر برسد، اما مطمئن باشید با رعایت همین چند نکته کوچک می توانید صرفه جویی بسیار خوبی در مصرف انرژی داشته باشید. از اینکه با ما همراه هستید از شما سپاس گزاریم، فراموش نکنید که ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع سازید. در صورتی که شما نیز روش مناسبی برای صرفه جویی در مصرف سوخت می شناسید آن را با ما درمیان بگذارید.

بیشتر بخوانید: 

نکات ضروری جوشکاری آلومینیوم برای بهترین نتیجه

هرچه باید از دستگاه برش پلاسما بدانید (قسمت اول)

هرچه باید از دستگاه برش پلاسما بدانید (قسمت دوم)

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *