جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شغل جوشکاری لوله چه شرایطی دارد؟

فلزات در دنیای ما نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. به همین جهت مشاغلی که با این مقاطع در ارتباط هستند نیز مشاغل ضروری دنیای امروز محسوب می شوند.

لوله ها در جهت انتقال انواع منابع از نقطه ای به نقطه دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های آب، لوله های گاز، لوله های نفت، برخی از انواع پر کاربرد لوله هستند.

لوله ها در مسیر های طولانی اصولا به کار می روند و به همین جهت اتصال چند لوله به یک دیگر کاربرد زیادی دارد. در جهت اتصال لوله ها به یک دیگر، از جوشکاری لوله استفاده می شود. شغل جوشکاری لوله امروزه یکی از مشاغل مهم و در عین حال حساس است. چرا که هر گونه بی تجربگی در انجام جوشکاری لوله ها می تواند موجب بروز ترک و شکستگی شود. نشتی لوله به ویژه لوله ها نفت، گاز و …، می تواند آسیب های بزرگ و جبران ناپذیری را موجب گردد.

با جوش و برش نوین همراه بمانید.

شغل جوشکاری لوله

جوشکاری لوله، یکی از مشاغل مهم می باشد. نکته ای که درباره جوشکار لوله شدن وجود دارد این است که این شغل نیازی به تحصیلات و مدارک دانشگاهی ندارد. در عین حال این شغل بسیار تخصصی و نیاز به مهارت و تجربه مناسب دارد.

ضرورت دانش و مهارت کافی برای شغل جوشکاری لوله موجب شده که این شغل درآمد مناسبی نیز داشته باشد.

شغل جوشکاری لوله از جمله مشاغل فنی محسوب می شود. برای جوشکاری این مقاطع باید مهارت و تجربه مناسب را داشت و این تجربیات طی یک روز به دست نمی آید.

به همین جهت اگر قصد جوشکار لوله شدن را دارید، ابتدا باید به طور کامل درباره این شغل تحقیق انجام دهید. با تحقیق درباره شغل جوشکاری لوله می توانید مزایا و معایب این شغل را متوجه شوید.

اگر قصد جوشکار لوله شدن را دارید باید این نکته را در نظر داشته باشید که جوشکار لوله باید در گرما، سرما، رطوبت و دیگر شرایط دشوار اقدام جوشکاری کند. همچنین به دلیل اهمیت به کارگیری انواع وسایل ایمنی حین جوشکاری، در تمام این شرایط باید وسایل مورد نیاز را به کار گیرید.

کسب مهارت برای جوشکاری لوله

اگر قصد فعالیت در حرفه جوشکاری لوله را دارید، کسب مهارت یکی از اقدامات بسیار مهم در این زمینه است. به منظور کسب مهارت و تجربه در زمینه جوشکاری لوله، می توانید دوره های آموزشی جوشکاری را سپری کنید.

با کسب مدرک معتبر در زمینه جوشکاری لوله، امکان فعالیت در بازار کار جوشکاری وجود خواهد داشت. البته همچنان شخصی که دوره آموزشی را سپری کرده، یک جوشکار لوله حرفه ای نیست. این فرد ابتدا باید به عنوان کارآموز وارد بازار جوشکاری لوله شود. البته تحت شرایط مختلف امکان ورود مستقیم به عنوان جوشکار اصلی نیز وجود دارد. ولی اگر کارآموزی آن را انجام دهید، می توانید در جوشکاری لوله موفقیت های بزرگی را کسب نمایید.

جوشکاری لوله نیز مانند انواع دیگر مشاغل با توجه مهارت فرد درآمد دارد. به همین جهت با فعالیت در این زمینه می توانید با بیشتر شدن دانشتان، درآمد خود را نیز افزایش دهید.

درآمد شغل جوشکاری لوله

شغل جوشکاری لوله نیاز به مهارت و تجربه مناسب در این زمینه دارد. این شغل سختی های زیادی دارد که از جمله آن ها فعالیت در انواع شرایط مختلف است.

درآمد شغل جوشکاری لوله به عامل های زیادی بستگی دارد. از جمله این موارد می توان به تمام وقت و یا پاره وقت بودن کار، میزان تجربه شخص جوشکار، تسلط به انواع شیوه های جوشکاری و … اشاره داشت.

درآمد جوشکاری لوله در کشور آمریکا از سوی سازمان کار این کشور اعلام شده است. بر اساس این اعلامیه، درآمد این افراد به طور متوسط ساعتی 30 دلار می باشد.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *