جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

زمان تعویض تورچ جوشکاری MIG کی است؟

عوامل زیادی در چگونگی ایجاد جوش نقش دارند، از جمله کیفیت سرپیک شما. زمان تعویض تورچ جوشکاری MIG از این نظر مهم است که می تواند در صورت عدم رعایت باعث کاهش کیفیت جوش شما شود. جوشکاری MIG روشی آسان برای یادگیری افراد مبتدی است، اما این بدان معنا نیست که مشکلی پیش نیاید. به بیان ساده، اگر جوش‌ها آنطور که باید صاف پیش نمی‌روند، می‌توانید بگویید که سرپیک مشکل دارد. خوشبختانه، توجه به دو موضوع زیر به شما کمک می کند تا از وقوع آن جوش های ضعیف در وهله اول جلوگیری کنید.

زمان تعویض تورچ جوشکاری MIG با مشاهده دهانه بیضی شکل

یک راه آسان برای دانستن زمان تعویض تورچ جوشکاری MIG بر اساس شکل دهانه نوک آن است. پس از استفاده کافی، منافذ انتهای نوک تماس ها تغییر شکل می دهند و به جای دایره، ظاهری بیضی شکل به خود می گیرند. وقتی این اتفاق افتاد، آن را با یک تورچ جدید عوض کنید. سوراخ ها در نوک های تماس کوچک هستند، اما نظارت بر شکل آنها بدون توجه به آن ضروری است. شکل نادرست تورچ منجر به قوس غیر قابل اعتماد می شود. کافی است بگوییم، اگر در حال ساخت یک سازه قابل اعتماد هستید، این ایده آل نیست. خوشبختانه، توجه به سوراخ انتهای نوک های تماس و جابجایی آنها بر اساس آن می تواند به حفظ قوس های صاف و یکدست کمک کند.

بیشتر بخوانید: تفاوت جوشکاری AC و DC چیست؟

زمان تعویض تورچ جوشکاری MIG

تجمع بیش از حد زباله

حتی جوشکاران جدید نیز باید بدانند که ضایعات فلزی و پاشش در روش‌های مختلف جوشکاری رایج هستند. جوشکاری MIG به اندازه روش‌های دیگر پاشیدگی تولید نمی‌کند، اما هنوز یک احتمال وجود دارد. در نتیجه، بقایای فلزی در انتهای تماس با گذشت زمان جمع می شوند. تمیز کردن کمترین زباله از نوک های تماس نسبتاً ساده است، اما در برخی موارد، انسدادهای زیادی در نوک وجود دارد و تعویض کامل آن ضروری است. نظارت بر وضعیت آسان است – بعد از هر جوش، نوک تماس خود را بررسی کنید. این کار ساده به شما در تعیین زمان تعویض تورچ جوشکاری MIG کمک زیادی میکند. استفاده از موادی مانند اسپری ضد پاشیدن و فروپاشی نازل می تواند به شما کمک کند تا پاشش را در حین جوشکاری به حداقل برسانید.

بیشتر بخوانید: ساده ترین نوع جوشکاری برای مبتدیان چیست؟

جمع بندی

شناسایی زمان تعویض تورچ جوشکاری MIG یکی از مهم ترین نکات برای جوشکاران مبتدی به شمار می رود. عدم تعویض به موقع تجهیزات می تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند و مخارج زیادی نیز برای شما بتراشد. از این رو بسیار مهم است که به خوبی زمان تعویض قطعات خود را بشناسید و در صورت لزوم به سرعت آن ها را تغییر دهید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. فراموش نکنید نظرات خود را با ما درمیان بگذارید. در صورتی که تجربه تعویض تورچ جوشکاری MIG را دارید آن را با ما و خوانندگان فروشگاه جوش و برش نوین به اشتراک بگذارید. از اینکه با ما همراه هستید از شما سپاسگزاریم.

بیشتر بخوانید: ایمنی برای جوشکارهای مبتدی – قسمت اول

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *