جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

روکش فلزی جوشکاری چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید روکش فلزی جوشکاری چیست با ما در این مقاله همراه باشید. فرآیند روکش فلزی جوش پوششی است که اتصالات آسیب پذیر جوش را محافظت می کند. روکش های فلزی شامل محصولاتی مانند لوله ها، شیرها، فلنج ها و… هستند که برای محافظت از جوش ها طراحی شده اند.

این پوشش ها در صنایع زیادی مورد استفاده قرار میگیرند و اهمیت بالایی نیز دارند. زیرا در پروژه های بزرگ صنعتی محافظت از جوش اهمیت بسیار بیشتری پیدا میکند. روکش جوش تضمینی از یک لایه محافظ متالورژیکی سنگین است که در حین کار تضعیف یا جابجا نخواهد شد. استفاده از این روکش ها باعث صرفه جویی در هزینه و همچنین کاهش زمان تحویل میشوند.

صنایعی که از روکش فلزی جوشکاری استفاده میکنند

حال که متوجه شدید روکش فلزی جوشکاری چیست می خواهیم بدانیم کدام صنایع از این روکش استفاده میکنند. بیشترین صنایعی که از این روکش ها استفاده دارند را میتوان صنایع مربوط به آب مانند سد ها و رودخانه ها دانست. این چنین محیط هایی به دلیل فشار بالای آب و همچنین امکان پوسیدگی فلزات در بلند مدت استفاده از روکش ها اهمیت بسزایی دارد. یکی از وظایف اصلی روکش های فلزی جوشکاری ایجاد یک سطح مقاوم در برابر خوردگی یا اکسیداسیون است که از جوش در برابر خوردگی محافظت کند. برای نمونه یکی از این روکش ها یک لایه فولاد ضد زنگ یا نیکل بر روی پایه فولاد کربنی است.

یکی از مزایای این روش صرفه جویی در هزینه است که هنگام روکش فلزی نسبتا ارزان قیمت مانند فولاد کربنی ایجاد می شود. این فرآیند یک لایه گران‌تر اما مقاوم در برابر خوردگی از فولاد ضد زنگ به فلز اصلی اضافه می‌کند. که باعث میشود مقاومت فولاد ضد زنگ را با هزینه کمتری در اختیار داشته باشید.

روکش فلزی جوشکاری چیست

مزایای استفاده از روکش فلزی جوشکاری چیست؟

تاکنون متوجه شدیم که روکش فلزی جوشکاری چیست و چه کاربردی دارد. در ادامه می خواهیم شما را با اصلی ترین دلایل اهمیت روکش جوش آشنا کنیم. این روکش ها مزایای زیادی دارند که از اصلی ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کاهش هزینه در مواد اولیه جوشکاری
  2. کاهش زمان انجام پروژه های بزرگ جوشکاری
  3. افزایش مقاومت اتصالات ایجاد شده با جوشکاری
  4. محافظت از جوش در برابر خوردگی و پوسیدگی
  5. و…

روکش فلزی چگونه به سرعت انجام پروژه کمک می کند؟

شاید با مطالعه مقاله روکش فلزی جوشکاری چیست از خود پرسیده باشید که روکش فلزی چگونه میتواند به سرعت انجام پروژه های جوشکاری کمک کند؟ علت این موضوع در این است که فلزات مقاوم نظیر فولاد ضد زنگ معمولا زمان و نیروی زیادی برای جوشکاری و یا برش نیاز دارند. حال استفاده از فولاد کربنی که در مدت زمان کوتاه تری می توان آن را برش یا جوش داد به همراه لایه ای از فولاد ضد زنگ باعث می شود مقاومت بسیار بیشتری را با هزینه کمتر و مدت زمان کوتاه تر به دست آورید.

بیشتر بخوانید:

چگونه یک برش تمیز پلاسما داشته باشیم؟

3 اشتباهات متداول برش پلاسما آلومینیوم

چگونه هنگام برش پلاسما فولاد ضد زنگ بهترین نتایج را بگیریم؟

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *