جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جوشکاری اصطکاکی در صنعت هوافضا

در این مقاله می خواهیم به 4 روش کمک جوشکاری اصطکاکی در صنعت هوافضا بپردازیم. جوش اصطکاکی یک تکنیک آهنگری است که مزایای زیادی نسبت به جوشکاری ذوبی سنتی دارد. جوش اصطکاکی با توانایی ایجاد پیوندهای فوق قوی تقریباً در هر اندازه ای، به طور منحصر به فردی قادر به ارائه خدمات به طیف گسترده ای از صنایع است. یکی از صنایعی که در آن جوش اصطکاکی مدام در حال نوآوری است صنعت هوافضا است. با ما در ادامه همراه باشید.

چگونه جوشکاری اصطکاکی با فناوری هوافضا سازگار است؟

در اینجا 5 روش برتر برای کمک به صنعت پیشروی آورده شده است:

1. جوش های قوی تر

اشکال هندسی پیچیده، قطعات بزرگ و اجزای کوچک مورد استفاده در هوافضا، همگی به قابلیت اطمینانی نیاز دارند که در برابر نیروها و دوام پرواز مقاومت می کند. از آنجایی که جوش اصطکاکی در واقع یک تکنیک آهنگری است، مواد به یکدیگر متصل می شوند تا نتیجه نهایی بسیار قوی تر با عمر طولانی تر نسبت به جوشکاری ذوبی سنتی ایجاد شود.

2. اجزای سبک تر با جوشکاری اصطکاکی در صنعت هوافضا

جوشکاری اصطکاکی دری را برای اتصال مواد غیر مشابه باز می کند، که به طراحان اجازه می دهد از مواد سبک تر و/یا عملکرد بالاتر نسبت به روش های اتصال سنتی استفاده کنند. این باعث کاهش وزن قطعات – و در نهایت، بهره وری بهتر سوخت می شود. این مواد پیشرفته نیاز به استفاده از جوشکاری اصطکاکی دارند.

بیشتر بخوانید: تکنسین قوس الکتریکی کیست؟ قسمت اول

3. موتورها می توانند داغتر کار کنند

تقاضا برای هواپیماهای با سوخت کارآمدتر به این معنی است که موتورهای هوا در حالی که به طور بالقوه در ارتفاعات بالاتر پرواز می کنند، از نظر رانش، فشرده سازی و دمای عملیاتی رشد می کنند. تحمل این شرایط عملیاتی شدید مستلزم استفاده از مواد جدید است. برخی از این مواد تنها با استفاده از فرآیند جوشکاری اصطکاکی قابل اتصال هستند.

4. راه حل های مقرون به صرفه

اجزای “شکل شبکه نزدیک” را می توان از طریق جوشکاری اصطکاکی خطی یا چرخشی ایجاد کرد که به حداقل ماشینکاری اضافی نیاز دارد و در زمان و مواد پرهزینه صرفه جویی می کند. سازه‌های بدنه هوا و بلیکس‌های مورد استفاده در مجموعه‌های موتور جت دو نمونه از قطعاتی هستند که از طریق شکل نزدیک به شبکه ایجاد می‌شوند. بعلاوه، جوشکاری اصطکاکی توانایی اتصال چندین ماده را دارد که هزینه های کمتری را به همراه دارد، زیرا ممکن است فقط در صورت نیاز از مواد گران قیمت استفاده کنید.

جمع بندی

جوشکاری اصطکاکی یکی از روش های نوین جوشکاری به شمار می رود که انتظار داریم در آینده در صنایع بسیار بیشتری مورد استفاده گسترده قرار گیرد. این روش مزایای زیادی دارد که در گذشته نیز به آن اشاره کرده ایم. در صورتی که به این روش جوشکاری علاقه مند شدید بد نیست به سراغ امتحان آن بروید تا یکی از پیشرو های این روش باشید. از اینکه با ما همراه هستید از شما سپاس گزاریم، فراموش نکنید ما را از نظرات خود آگاه کنید.

بیشتر بخوانید:

زمان تعویض تورچ جوشکاری MIG کی است؟

جوشکاری فلزات غیرمشابه و اصول انجام آن

راهنمای اصطلاحات و تعاریف جوشکاری

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *