جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تکنسین قوس الکتریکی کیست؟ قسمت سوم

در قسمت های قبلی این مقاله با قوس الکتریکی و وظایف اصلی تکنسین قوس الکتریکی آشنا شدید. در این مقاله می‌خواهیم کمی بیشتر درباره تکنسین های قوس الکتریکی بدانیم و از روند کار آن ها بیشتر آگاه شویم. با ما در ادامه همراه باشید.

آزمایش تکنسین قوس الکتریکی برای دستیابی به نتیجه مطلوب

مشتریان معمولاً مواد و گازهای محافظ خاصی را نام می برند که قرار است برنامه جوشکاری جدیدی برای آنها ایجاد شود. تکنسین های قوس از تجربیات خود در خصوص ویژگی های جوشکاری موجود در کار روزانه خود استفاده می کنند. گاهی اوقات لازم است چندین آزمایش جوشکاری در شرایط واقعی انجام شود تا زمانی که یک برنامه جوشکاری جدید پیدا شود. الگوریتم، برنامه جوشکاری بر اساس آن و قوس ممکن است کامل باشند، اما در نهایت همیشه نتیجه مواد جوش داده شده است که اهمیت دارد.

محل کار تکنسین قوس الکتریکی: آزمایشگاه قوس اختصاصی

تکنسین های قوس تا حد زیادی به طور مستقل کار می کنند. اکثر آنها یک آزمایشگاه اختصاصی در اختیار دارند که در آن آزمایش‌ها را بدون مزاحمت با برنامه‌های جوشکاری تازه توسعه‌یافته انجام می‌دهند و در حین جوشکاری خطری برای دیگران ایجاد نمی‌کنند. علاوه بر تجهیزات برای جوشکاری دستی و ربات های جوشکاری، تجهیزات اولیه آزمایشگاه قوس در درجه اول شامل ابزارهای اندازه گیری است. یکی از ابزارهای کلیدی که هر تکنسین قوس در تسلیحات خود دارد یک اسیلوسکوپ است. این ابزار اندازه گیری ولتاژها و جریان های مختلف و همچنین سرعت سیم را ممکن می سازد.

سوال کلیدی: واقعا در داخل یک قوس چه اتفاقی می افتد؟

سوال “واقعا در داخل یک قوس چه اتفاقی می افتد؟” برای توسعه فناوری قوس و کار تکنسین قوس الکتریکی بسیار مهم است. دوربین‌های پرسرعت از تصاویر حرکت آهسته استفاده می‌کنند تا بینش جامعی در مورد فرآیندهایی ارائه دهند که معمولاً در طول جوشکاری تنها میلی‌ثانیه در داخل قوس طول می‌کشند.

معرفی دوربین های پرسرعت – و دانش به دست آمده از آنها – به پیشرفت های چشمگیری در فناوری جوش در سال های اخیر کمک کرده است. اینها شامل فیدر سیم معکوس برای فرآیند جوشکاری “CMT”، نوآوری در انتقال قطرات قوس پالسی، و همچنین در فرآیندهای لیزری یا نوآوری در ارتباط با قوس پلاسما یا TIG است.

امروزه تکنسین قوس الکتریکی از دوربین‌های پرسرعت برای کارهای مختلف مرتبط با توسعه محصول و طراحی قوس استفاده می‌کنند.

مشخصات فنی آرک: تشنگی برای تحقیق و اراده برای بهینه سازی

یک سوال که هنوز به آن پرداخته نشده است این است که “یک تکنسین قوس خوب کیست؟” شما باید درک اولیه ای از مهندسی برق، دانش فیزیک، درک فنی-ریاضی خوبی و تا حدودی با جوشکاری داشته باشید.

“جوشکاری چیزی است که باید نسبت به آن احساسی داشته باشید و عامل انسانی همچنان نقش اصلی را ایفا می کند. این دقیقاً همان چیزی است که کار به عنوان یک تکنسین قوس الکتریکی را برای من بسیار جالب و هیجان انگیز می کند.

بیشتر بخوانید: 

راهنمای اصطلاحات و تعاریف جوشکاری

تکنسین قوس الکتریکی کیست؟ قسمت اول

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *