جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تکنسین قوس الکتریکی کیست؟ قسمت دوم

در قسمت اول مقاله تکنسین قوس الکتریکی کیست با مفاهیم اولیه قوس الکتریکی و الزامات ایجاد آن آشنا شدیم. در این قسمت می‌خواهیم به بررسی دقیق تر وظایف تکنسین های قوس الکتریکی بپردازیم و بیشتر با شغل آن‌ها آشنا شویم. با ما در ادامه این مقاله از فروشگاه جوش و برش نوین همراه باشید.

برق به عنوان یک ابزار کار

از سال 1782 که گئورگ کریستوف لیختنبرگ موفق شد فنر ساعت و تیغه چاقو را با کمک “الکتریسیته مصنوعی” وصل کند. جوشکاری قوس الکتریکی تماماً در مورد برق و به ویژه پارامترهای اصلی آمپر، مقاومت و ولتاژ بوده است. در جوشکاری MIG/MAG، فیدر سیم (یا سرعت فیدر سیم) نیز یک عامل تعیین کننده است.

با این حال، این پارامترهای اصلی در سیستم‌های جوشکاری قوس الکتریکی مدرن به اندازه کافی دور هستند: تکنسین‌های قوس الکتریکی اکنون صدها پارامتر ثانویه مختلف را شناسایی کرده‌اند که همگی می‌توانند روی قوس تأثیر بگذارند.

توسعه الگوریتم هایی برای هوشمندسازی جوش قوس الکتریکی

مانند تقریباً در تمام حرفه های فنی سخت، بخش قابل توجهی از کار یک تکنسین قوس الکتریکی این روزها در مقابل رایانه انجام می شود. به منظور همبستگی پارامترها و عوامل اساسی که بر روی قوس تاثیر دارند، تکنسین‌های آرک الگوریتم‌های مربوطه را توسعه داده و دائماً روی بهینه‌سازی آنها کار می‌کنند.

کنترل و تنظیم فرآیندهای جوشکاری در الگوریتم ها نشان داده شده است. به عبارت دیگر، این الگوریتم ها هستند که فرآیندهای جوشکاری و سیستم های جوشکاری را هوشمند می کنند. الگوریتم‌ها در نرم‌افزار سیستم جوشکاری عمومی تعبیه شده‌اند، که به نوبه خود با همکاری نزدیک با تکنسین‌های جوش قوسی توسعه داده می‌شود.

برنامه های جوشکاری قوس الکتریکی برای حداکثر کاربرپسندی

الگوریتم های جوشکاری قوس الکتریکی اساس توسعه ویژگی های جوشکاری و برنامه های جوشکاری را تشکیل می دهند. این برنامه های جوشکاری توسعه یافته توسط تکنسین های قوس الکتریکی است که سهم تعیین کننده ای در کاربرپسند بودن سیستم های جوشکاری مدرن برای کارهای روزمره جوشکاران دارد. این برنامه‌ها طیف گسترده‌ای از مواد و فلزات پرکننده را قادر می‌سازد تا به روشی کاربرپسند به یکدیگر جوش داده شوند، به این معنی که جوشکاران نیازی به دانستن جزئیات در پشت روابط ویژه بین

پارامترهای فردی و متغیرهای جوش. تمام کاری که جوشکاران قوس الکتریکی باید انجام دهند این است که قبل از شروع کار، چند انتخاب انجام دهند و برنامه جوشکاری صحیح را روی سیستم تنظیم کنند.

محدودیت های کار با کامپیوتر برای جوشکاری قوس الکتریکی

سیستم‌های جوشکاری از تولیدکنندگان بزرگ اکنون صدها برنامه جوشکاری مانند اینها را به ویژه برای مواد استاندارد ارائه می‌کنند. بنابراین، امروزه، بخش اساسی از کار روزانه تکنسین های قوس الکتریکی شامل توسعه ویژگی ها یا برنامه های جوشکاری برای ترکیبات غیرعادی تر مواد و گازهای محافظ است.

همچنین در اینجاست که کار بر روی رایانه شخصی برای تکنسین‌های قوس الکتریکی محدودیت‌های خود را دارد: برنامه‌های جوشکاری جدید در یک آزمایشگاه قوس در شرایط عملی توسعه یافته و آزمایش می‌شوند. بنابراین، جوشکاری دستی و استفاده از ربات‌های جوشکاری، بخشی از کار روزمره اکثر تکنسین‌های قوس الکتریکی است.

بیشتر بخوانید: 

راهنمای اصطلاحات و تعاریف جوشکاری

جوشکاری فلزات غیرمشابه و اصول انجام آن

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *