جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

8 بهترین روش های برش فلز چیست؟

در این مقاله می خواهیم درباره بهترین روش های برش فلز صحبت کنیم. اکثر پروژه های فلزکاری نیاز به برش فلز در نقطه ای دارند و بسته به پروژه خود می توانید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید. ما ابزارهای برش فلز را از کم‌هزینه‌ترین تا گران‌ترین، با برخی از مزایا و معایب هر کدام فهرست کرده‌ایم. آیا به دنبال برش لوله، ورق فلزی هستید، آیا بودجه کمی دارید، آیا می خواهید قابلیت حمل داشته باشید؟ این راهنما 11 مورد از بهترین روش های برش فلز را توضیح می دهد تا به شما در انتخاب کمک کند.

1. اره برقی

اره برقی یک ابزار دستی بسیار ابتدایی برای برش فلز است. برای استفاده از اره برقی، دسته را نگه دارید و به سادگی تیغه را روی فلز فشار دهید و تیغه را در یک حرکت معمولی “اره کردن” به جلو و عقب حرکت دهید. استفاده از اره برقی نیاز به قدرت عضلانی دارد و می تواند کند و خسته کننده باشد. این اره یک ابزار ابتدایی خوب با بودجه پایین است، اما اگر فلز زیادی برای برش دارید، آن چیزی نیست که می خواهید.

2. قلع در بهترین روش های برش فلز

برش های قلع برای برش سریع ورق فلزی و توری فلزی گیج بسیار عالی هستند. برش های قلع می توانند در یک خط مستقیم بریده شوند یا دارای تیغه های خمیده ای باشند که در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت برش می دهند. آنها سریع و آسان هستند اما فقط برای فلزات مسطح بسیار نازک مناسب هستند و احتمالاً لبه ها را دندانه دار می کنند.

3. ابزار هوا برش

ابزار هوا برش در اصل یک آسیاب زاویه ای مینیاتوری است که هوا را خارج می کند و دارای یک چرخ برش کوچک تقریبا 3 اینچی است. اگر به چیزی نیاز دارید که بتواند به مناطق کوچکتر وارد شود و با یک دست بتوان از آن استفاده کرد، هوا برش ابزار مناسبی برای شماست. این ابزار همچنین می تواند به دلیل تیغه کوچکتر چرخش های تیزتری انجام دهد. این ابزار انتخاب مناسبی برای برش جوش های چسبنده یا برای کار با بدنه می باشد.

4. قیچی فلز

قیچی های فلزی مانند برش های قلع برقی هستند. آنها خیلی سریعتر از تکه های قلع برش می زنند و اگر ورق فلزی نازک زیادی برای برش دارید ایده آل هستند. آنها برای خطوط مستقیم عالی هستند و همچنین می توانند در پیچ برش دهند. آنها یک نوار نازک فلزی را از ورق به عرض حدود ¼ اینچ جدا می کنند و گزینه خوبی برای پیرایش گلگیرها هستند.

5. اره خرد کن از بهترین روش های برش فلز

اره خرد کن یک اره چرخان بزرگ است که روی میز کار ثابت می شود. اره‌های چرخان برش فلز را با سرعت بالایی برش می‌دهند و برای برش سریع لوله‌های فلزی، استاک تخت یا لوله‌های فولادی مربعی مناسب هستند. اره‌های خردکن قدیمی دارای تیغه‌های ساینده هستند، اما مدل‌های جدیدتر گران‌تر دارای تیغه‌های کاربید هستند که تمیزتر، سردتر و با جرقه کمتری برش می‌دهند.

6. اره مدور یا دایره ای

اره دایره ای شبیه اره خردکن است با این تفاوت که روی میز کار ثابت نمی شود، دستی است. اره‌های مدور معمولاً قابل حمل هستند و با دو دست نگه داشته می‌شوند تا با فشار دادن به جلو از فلز، تیغه را از میان فلز هدایت کنند. تیغه تا حدی توسط یک محافظ برای محافظت از اپراتور پوشانده می شود. اره‌های دایره‌ای خوب هستند زیرا قابل حمل هستند و به سرعت برش می‌شوند، با این حال، کسانی که می‌خواهند برش‌های یکنواخت‌تری داشته باشند، با پایداری یک اره خردکن ثابت نتیجه بهتری می گیرند.

7. برش اکسیژن

برش اکسیژن فرآیند برش با مشعل است که از اکسیژن و گاز سوختی مانند استیلن یا پروپان استفاده می کند. با اکسی سوخت می توانید فولادی به ضخامت 10 اینچ را برش دهید. کیت مشعل برش اکسی استلین چند منظوره است زیرا می توان از آن برای گرم کردن، جوشکاری و لحیم کاری استفاده کرد. این برش به مهارت و تجهیزات بیشتری نسبت به یک اره تثبیت شده نیاز دارد زیرا باید به منبع گاز متصل شوید.

8. برش پلاسما بهترین روش برش فلز

آخرین اما نه کم اهمیت ترین دستگاه برش پلاسما است. این ابزار مورد علاقه ما برای برش فلز است. آنها با منبع تغذیه و کمپرسور هوا به شما امکان می دهد طیف متنوعی از برش های مستقیم و پیچیده را در اعماق مختلف انجام دهید. برش های پلاسما گران هستند اما همانطوری که یک چاقو کره را برش می دهد به راحتی فلز را برش می دهند.

بیشتر بخوانید:

مزایا و معایب جوشکاری فولاد ضدزنگ

راهنمای جوشکاری فولاد ضد زنگ

مروری بر نحوه کار جوشکاری

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *