جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین راه از بین بردن پاشش جوش

آیا می دانید بهترین راه از بین بردن پاشش جوش چیست؟ وقتی صحبت از عملکرد تفنگ جوش می شود، خنک تر قطعا بهتر است. اما آیا دمای بهینه برای تفنگ جوشکاری آب خنک وجود دارد؟ و چگونه می توان نازل گاز و نوک تماس را بدون پاشش نگه داشت؟ بیایید با پاسخ به چند سوال متوجه شویم.

آیا گرم شدن بیش از حد نازل گاز مشکل دارد؟

هنگامی که دمای نازل گاز خیلی گرم باشد، پاشش جوش چسبنده می شود. اگر این اتفاق بیفتد، نازل و نوک تماس نمی توانند کار خود را به طور موثر انجام دهند – اگر در پاشیدگی پوشانده شوند، کیفیت محافظ گاز کاهش می یابد و احتمال جوش های ضعیف به دلیل تخلخل بالا می رود. برای جلوگیری از این اتفاق، نازل باید بیشتر تعویض شود.

نازل های گاز پوشیده از پاشش

ما می دانیم که دمای بالای نازل عملکرد را کاهش می دهد و کاهش دما بهترین راه از بین بردن پاشش جوش می باشد، اما به یاد داشته باشید که این می تواند بر نوک تماس تأثیر منفی بگذارد. حتی اگر نوک خنک کننده موثری داشته باشد، یک نازل بیش از حد گرم شده اثر قدرتمندی شبیه اجاق بر روی نوک ایجاد می کند که عمر آن را کاهش می دهد و در عین حال سرعت استفاده از مواد مصرفی را افزایش می دهد.

برای بهترین راه از بین بردن پاشش جوش چگونه دمای نازل گاز را اندازه گیری می کنید؟

در گذشته، مقایسه موثر دمای نازل گاز دشوار بوده است زیرا کاربردهای جوشکاری و روش های کار می تواند کاملاً متفاوت باشد. با این حال، با انجام یک قوس جوشکاری شبیه‌سازی شده با فاصله قوس ثابت، توانستیم به یک شبیه‌سازی جوش پیوسته برسیم که برای بهترین راه از بین بردن پاشش جوش به ما امکان مقایسه دقیق دمای نازل گاز را می‌دهد.

بیشتر بخوانید: راهنمای جوشکاری اتصالات

بهترین راه از بین بردن پاشش جوش

دمای ایده آل نازل گاز چقدر است؟

بهترین راه از بین بردن پاشش جوش، جلوگیری از چسبیدن آنها است. اما هنگامی که دمای نازل گاز شروع به بالا رفتن به 200 درجه می کند، پاشش ها به طور فزاینده ای چسبناک می شوند و حذف آنها دشوار می شود. این مهم است زیرا پاشش بیش از حد در داخل نازل گاز مستقیماً باعث عدم وجود محافظ گاز می شود. بنابراین آیا دمایی وجود دارد که پاشش ها نچسبند؟ و آیا یک نازل گاز می تواند این دما را حفظ کند؟

این مهم است زیرا پاشش جوش در دماهای سردتر به میزان قابل توجهی کمتر می چسبد. همچنین، هنگامی که دمای نازل پایین‌تر می‌ماند، مواد مصرفی با سرعت کمتری استفاده می‌شوند و عملکرد نوک تماس برای تغذیه سیم صاف بهینه می‌شود.

آیا یک نازل گاز می تواند با از بین بردن پاشش جوش در هزینه شما صرفه جویی کند؟

بله، از بین بردن پاشش و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد نوک تماس دارای مزایای مالی مستقیم است. هنگامی که یک نازل گاز به درستی کار می کند، تغییرات نازل کمتری مورد نیاز است و زمان کمتری برای تعمیر و نگهداری تلف می شود. و در دراز مدت، تغییر نازل گاز کمتر به این معنی است که هزینه کمتری برای خرید نازل های جدید صرف می شود.

استفاده بیش از حد از مواد مصرفی توسط نوک خراشیده و داغ شده نیز برای شما هزینه دارد. اما هنگامی که نوک تماس خنک می ماند، مواد مصرفی با سرعت ثابتی استفاده می شوند و این بهترین راه از بین بردن پاشش جوش است.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *