جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایمنی برای جوشکارهای مبتدی – قسمت اول

یادگیری ایمنی برای جوشکارهای مبتدی بسیار مهم است. زیرا جوشکاری دارای خطرات زیادی است که عدم شناسایی آن ها می تواند برای شما بسیار گران تمام شود. اگر به عنوان یک سرگرمی یا به عنوان یک حرفه به جوشکاری فکر می کنید، مهم ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یاد بگیرید از خود و اطرافیان خود محافظت کنید. اگر از تجهیزات مناسب و پروتکل های ایمنی استفاده نکنید، کار با تجهیزات جوشکاری می تواند بسیار خطرناک باشد.

مهم است که به خاطر داشته باشید که از ابزارهایی استفاده می کنید که برای ذوب فلزات و ذوب آنها به یکدیگر طراحی شده اند، بنابراین میزان آسیب تصادفی که می توانید به یک شخص یا دارایی وارد کنید بسیار زیاد است. قبل از شروع، سعی کنید این نکات ایمنی را برای جوشکاران مبتدی در نظر بگیرید، و برای ایمن ماندن مشکلی ندارید.

اهمیت تجهیزات محافظتی شخصی در ایمنی برای جوشکارهای مبتدی

تجهیزات محافظ شخصی شما (PPE) برای محافظت از ایمنی برای جوشکارهای مبتدی خود برای جلوگیری از آسیب در برابر خطرات جوشکاری کاملاً ضروری است. ممکن است مشعل آنقدر داغ شود که حتی نزدیک شدن بیش از حد به آن باعث سوختگی شدید شود. شما می خواهید مطمئن شوید که یک روپوش با کیفیت ضد شعله دارید. مواد موجود در روپوش ها می توانند گرمای زیادی را بدون انتقال آن به پوست شما جذب کنند.

استفاده از کلاه ماسک مناسب نیز اهمیت زیادی دارد. زیرا چراغ های برخی از مشعل ها به قدری روشن هستند و نور ماوراء بنفش زیادی ساطع می کنند که می توانند قرنیه شما را پس از قرار گرفتن در معرض طولانی بسوزانند. دستکش ها و چکمه های شما نیز از گرمای شدید محافظت می کنند.

بیشتر بخوانید: تفاوت جوشکاری AC و DC چیست؟

از کتاب راهنما فراری نباشید

یکی از مواردی که در ایران رعایت آن تقریبا نزدیک به صفر است استفاده از کتاب راهنما است. برای حفظ ایمنی برای جوشکارهای مبتدی و حتی حرفه ای های جوش بسیار مهم است که پیش از استفاده از یک وسیله جدید که به تازگی تهیه شده است راهنمای آن را مطالعه کنند. در حالی که ممکن است بتوانید با نادیده گرفتن دستورالعمل های تلویزیون جدید خود به مشکل جدی برخورد نکنید، اما کور شدن برای استفاده از یک قطعه تجهیزات جوشکاری می تواند بسیار ترسناک باشد.

بیشتر بخوانید: ساده ترین نوع جوشکاری برای مبتدیان چیست؟

اهمیت حفظ نظم در ایمنی برای جوشکارهای مبتدی

ایمنی برای جوشکارهای مبتدی و حفظ نظم رابطه مستقیمی دارند. در هر منطقه جوشکاری، همه چیز باید مکان مشخصی داشته باشد. برای جلوگیری از به هم ریختگی، مطمئن شوید که هر قطعه از تجهیزات را پس از پایان استفاده از آن به محل نگهداری مناسب خود برگردانید. همچنین، مطمئن شوید که فضای کاری خود را تمیز و عاری از هرج و مرج نگه دارید. تنها چیزهایی که باید در ایستگاه خود داشته باشید ابزار شما هستند.

از مهم ترین نکات حفظ ایمنی برای جوشکارهای مبتدی این است که منطقه خود را تا جایی که ممکن است تمیز و مرتب نگه دارید. چیز اشتباه در مکان نامناسب در زمان نامناسب می تواند موقعیت خطرناکی ایجاد کند اگر اتفاقی به طور تصادفی رخ دهد. همیشه به یاد داشته باشید که قبل از شروع کار خود را تحویل بگیرید و ایستگاه خود را بررسی کنید. همچنین بسیار مهم است که در مواقع ضروری به سرعت مکان قرارگیری تجهیزات خود را به یاد بیاورید. پس سعی کنید محیط کارگاه خود را به خوبی بشناسید.

قسمت دوم این مقاله را در اینجا بخوانید.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *