جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایمنی برای جوشکارهای مبتدی – قسمت دوم

در این مقاله قصد داریم نکاتی ساده برای حفظ ایمنی جوشکارهای مبتدی در حین کار را با یکدیگر بررسی کنیم. جوشکاری از مشاغل پر خطر به حساب می آید و عدم شناسایی دقیق خطرات آن می تواند باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری شود. در صورتی که به حفظ سلامت خود اهمیت می دهید پیشنهاد میکنیم این مقاله از فروشگاه جوش و برش نوین را از دست ندهید. در صورتی که قسمت اول این مقاله را مطالعه نکرده اید پیشنهاد می کنم از طریق این لینک آن را مشاهده کنید.

ایمنی برای جوشکارهای مبتدی با حفظ آگاهی

در حالت ایده‌آل، صاحب مغازه شما باید قبل از اینکه کسی شروع به کار در ساختمان کند، اقدامات احتیاطی ایمنی ساختمان را رعایت می‌کرد – اما همیشه اینطور نیست. ممکن است شما در حال کار در پروژه ای باشید که استانداردهای ایمنی در آن به خوبی رعایت نشده اند. در نتیجه یکی از مهم ترین نکات ایمنی برای جوشکارهای مبتدی این است که باید همیشه مراقب محیط کاری خود نیز باشید و پیش از شروع جوشکاری از ایمنی محیط اطمینان حاصل کنید.

همیشه آماده هر اتفاقی باشید

اتفاق پیش می آید. صرف نظر از مدت زمانی که کسی جوش می‌زند، در برخی مواقع، اشتباهی رخ می‌دهد. حتی ممکن است چیزهای اجتناب ناپذیری مانند خرابی یک قطعه یا آتش سوزی الکتریکی که در دیوارها شروع می شود وجود داشته باشد. مهم است که بدانید در چنین شرایطی چه کاری انجام دهید تا بتوانید به طور مناسب و ایمن پاسخ دهید.

ایمنی برای جوشکارهای مبتدی با آمادگی دائم به وجود می آید. مطمئن شوید که طرح تخلیه اضطراری ساختمان و محل کپسول های آتش نشانی را می دانید. بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید، ممکن است توجه داشته باشید که در صورت وقوع بلایای طبیعی مانند گردباد یا زلزله کجا پناهگاه پیدا کنید. همچنین خوب است بدانید نزدیکترین کیت کمک های اولیه در صورت آسیب دیدگی کجاست.

ایمنی جوشکارهای مبتدی

بیشتر بخوانید: تفاوت جوشکاری AC و DC چیست؟

بدن خود را گرم نگه دارید

یکی از خطرات جوشکاری که اغلب نادیده گرفته می شود یا دست کم گرفته می شود، خطر آسیب های وارده بر عضلات است. با گذشت زمان، انجام دوباره و دوباره همان نوع حرکات باعث ساییدگی و پارگی عضلات، اعصاب و رباط‌های شما می‌شود. برای جلوگیری از بروز چنین آسیب‌هایی، مهم است که مستقیماً وارد کار خود نشوید.

برای حفظ ایمنی برای جوشکارهای مبتدی پبشنهاد می شود جوشکاری را با حرکات کششی شروع کنید، سپس به حرکات کششی در طول روز ادامه دهید. همچنین مهم است که مطمئن شوید که تنها تمرین خود را از جوشکاری انجام نمی دهید.

با رعایت نکات ایمنی برای جوشکارهای مبتدی همیشه در امان باشید

تقریباً در همه شغل ها میتوان پس از مدتی برخی کارها را به روتین تبدیل کرد و از دقت در انجام آن ها صرف نظر کرد. اما این گزینه ای نیست که شما به عنوان جوشکار داشته باشید. کنار گذاشتن گام‌های کوچک برای سریع‌تر وارد شدن به کار آسان است، اما انجام این کار می‌تواند در صورت وقوع اتفاقی، شما را آماده نکند. این راهنما را فقط به عنوان مراحلی برای شروع فکر نکنید – هر بار که وارد می شوید و شما را دریافت می کنید، آن را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: ساده ترین نوع جوشکاری برای مبتدیان چیست؟

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *