جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

5 دلیل استفاده از CO2 در جوشکاری مگ فولادهای کربنی

استفاده از CO2 یکی از متداول‌ترین و شاید بهترین روش‌ها برای جوشکاری مگ فولادهای کربنی به‌شمار می‌رود. در این مقاله قرار است به 5 دلیل برای این ادعا اشاره کنیم و ببینیم چرا بهتر است در هنگام جوشکاری مگ استفاده کنیم. دی‌اکسید کربن یا همان CO2 معمولا به عنوان گاز محافظ در جوشکاری‌های مگ فولادهای کربنی به شمار می‌رود. این گاز برای استفاده در جوشکاری سایر فلزات می‌تواند باعث آسیب دیدن خواص متالوژیکی گردد. علت آن نیز افزایش اکسیداسیون فلز جوش است. اما همچنان می‌توان آن را بهترین روش برای جوش مگ دانست. با فروشگاه جوش و برش نوین همراه باشید تا علت این امر را بررسی کنیم.

1- افزایش نفوظ با استفاده از CO2 در جوشکاری مگ فولادهای کربنی

یکی از مشکلات اصلی جوشکاری مگ سخنی نفوذ جوش در فولادهای کربنی است. علت آن نیز مشخص است، سختی بالای این فلزات نفوذ جوش را به شدت کاهش می‌دهد. اما استفاده از CO2 در جوشکاری این فلز نفوذ جوش بالایی برای شما ایجاد می‌کند که می‌تواند مشکل عدم نفوذ جوش در این فلزات را به بهترین شکل حل کند.

2- کاهش هزینه‌های جوشکاری

البته تنها راه برای جوشکاری باکیفیت مگ استفاده از CO2 نیست. اما می‌توان آن را کم‌هزینه‌ترین روش برای این کار به حساب آورد. برای یک جوشکاری باکیفیت در فولادهای کربنی شما می‌توانید از آرگون و هلیم نیز استفاده کنید اما استفاده از دی‌اکسید کربن هزینه‌های شما را به شکل چشم‌گیری کاهش خواهد داد.

3- ایمنی استفاده از CO2 در جوشکاری مگ

یکی از ویژگی‌های بسیار مناسب استفاده از گاز دی‌اکسید کربن در جوشکاری مگ ایمنی بالای این گاز است. گاز Co2 در مقابل برخی از گازهای دیگر خطرات کمتری را به دنبال دارد. البته بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که به دلیل تولید گاز منواکسید کربن در این روش از جوشکاری بهتر است این‌کار در فضای باز یا در محیطی که از تهویه مناسبی برخوردار است استفاده کنید.

4- امکان ترکیب CO2 با سایر گازها

استفاده از CO2 در جوشکاری معمولا مانند بسیاری از روش‌های جوشکاری پاشش فراوانی دارد و می‌تواند دردسرهای زیادی برایتان ایجاد کند. اما در عین حال یکی از ویژگی‌های این گاز امکان ترکیب آن با گاز آرگون و یا دیگر گازها است که به همراه ولتاژ جوشکاری پایین می‌تواند ناپایداری قوس را تا حد زیادی کاهش دهد و باعث کاهش شدید پاشش جوش گردد.

5- ممانعت از ایجاد برخی از عیوب جوشکاری

در نهایت بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که Co2 چگالی مناسبی برای جوشکاری مگ دارد. این موضوع باعث می‌شود در حین استفاده از CO2 در جوشکاری مگ فولادهای کربنی محافظت مناسبی از حوضچه مذاب فراهم شود. این امر و بالاتر بودن دمای قوس در جوشکاری با این گاز می‌تواند برخی از متداول‌ترین عیوب در جوشکاری مانند سوختگی کنار جوش و یا شکل دهی نامناسب خط جوش را حل کند.

جمع‌بندی

حال که با 5 دلیل استفاده از CO2 در جوشکاری مگ فولادهای کربنی آشنا شدید بد نیست بدانید قطعا نمی‌توان هیچ روشی را در جوشکاری یافت کرد که بتوان به صراحت آن را بهتر از دیگر روش‌ها دانست. جوشکاری بسته به فلز مورد استفاده و محیطی که قرار است در آن استفاده گردد می‌تواند چالش‌ها و مواد اولیه متفاوتی نیاز داشته باشد. در نتیجه بد نیست تا برای جوشکاری بهترین کاربردهای هرکدام از گازها را بدانید. از اینکه با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

بیشتر بخوانید:

کانکتور جوشکاری چیست و چگونه عمل می‌کند؟

مانومتر چیست ؟ آشنایی با انواع مانومتر و کاربردهای آن

جوشکاری زیر آب و چالش‌های آن

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *